Dominikańskie Duszpasterstwo Młodzieży SCHRON

miejsce na nasze pogaduchy w necie


#1 2011-02-16 16:38:25

mario198000

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-16
Posty: 1
Punktów :   

Autobiografia Chestertona. Polecam!

Z przyjemnością polecamy Autobiografię jednego z najwybitniejszych pisarzy XX wieku Gilberta Chestertona. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Fronda.
Przypomnijmy: Gilbert Chesterton, pisał powieści, wiersze, nowele, eseje, biografie, rozprawy na różne tematy, a nawet sztuki teatralne. Jego twórczość liczy osiemdziesiąt tomów. Powieść Człowiek, który był Czwartkiem (The Man Who Was Thursday, 1908) zyskała światową sławę, wiersz Lepanto powtarzali angielscy żołnierze w okopach pierwszej wojny światowej. Dzięki nowelom, których wybór w Polsce ukazał się pod tytułem „ Przygody księdza Browna” obwołano autora prezesem Detection Club - Klubu Pisarzy Detektywistycznych, a znalazł się tam w gronie samych specjalistów, gdyż należeli do niego tacy pisarze, jak Agatha Christie, Dorothy Sayers, ks. Ronald Knox, Anthony Berkeley
Autobiografia to dzieło dość nietypowe, trudno doszukiwać się tutaj charakterystycznych dla autobiografii elementów. Już sam autor napisał:
„Zwykłem mawiać, że moja autobiografia powinna się składać z serii opowiadań podobnych do historii o Sherlocku Holmesie, a tą różnicą, że on odznaczał się wyjątkową zdolnością obserwacji, a ja jej wyjątkowym brakiem”
Chyba ten fragment Autobiografii najlepiej świadczy o podejściu autora do siebie, swojego dzieła – pełna humoru, groteski, paradoksu książka, jakże typowa dla Chestertona, wciąga od pierwszej strony.  Gorąco polecamy Wydawnictwo Fronda www.wydawnictwofronda.pl

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.naruto-country.pun.pl www.naszaaklasa.pun.pl www.gildiabutelkarzy.pun.pl www.polishcivilparty.pun.pl www.highriskboys.pun.pl