Dominikańskie Duszpasterstwo Młodzieży SCHRON

miejsce na nasze pogaduchy w necie


#1 2011-04-12 10:28:31

johnnowak

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-12
Posty: 1
Punktów :   

Kronika życia Stefana Kapusty

Niedawno na rynku księgarskim pojawił się pamiętnik Stefana Kapusty. Do tej chwili nie znana kronika stanowiła cenną rodzinną pamiątkę. za sprawą starań rodziny i przyjaciół autora ujrzała światło dzienne Ów momentami surowy przypominający żołnierskie pamiętniki z XVII w zapis życia Kapusty stanowi  piękne świadectwo polskich losów poświęcenia przywiązania do ziemi.
Tak oto Kapusta opisuje swój powrót do domu
Przybyłem do domu w Wołowicach gdzie sprawiłem wielką radość mojej matce siostrom i bratu.
Gdy ja się rozbierał z drogi za mną przyszedł też z pociągu ze stacji Wielkie drogi brat mój Paweł, który wrócił z włoskiego frontu … a największa uciecha powstała gdy my się z bratem kończyli rozbierać i wszedł do mieszkania nasz tatuś, który przyszedł skądś od Krakowa i który powrócił ze wschodniego frontu z Wołynia i z pod Łucka.
Książka niezwykle smacznie wydana wzbogacona zdjęciami z rodzinnego albumu Starowiczów, mapami a także fotograficzną dokumentacją 13 pułku piechoty. Polecamy www.wydawnictwofronda.pl

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.nivisniepokonani.pun.pl www.naruto-country.pun.pl www.naszaaklasa.pun.pl www.polishcivilparty.pun.pl www.highriskboys.pun.pl